?>

Mýdlový sliz zvládne i malé dítě

Někteří naši přátelé nechápou, že máme čas na takové hlouposti, konkurence kroutí hlavou nad tím, proč si zbytečně zvyšujeme náklady, ale nám prostě na životním prostředí záleží! Vůbec totiž nejde o hlouposti, pokud máme zachovat krásu přírody a čistý vzduch pro další generace a navíc ani finanční stránka šetrnějšího chování není tak žhavá.

Abychom co nejvíce snížili dopad našich aktivit na životní prostředí, pereme si prádlo na chatu i apartmány sami, a to v mýdlovém slizu, ekologickém pracím prostředku vhodném i pro alergiky (jehož výrobu zvládne i malé dítě). Jelikož pračka i sušička jedou stále na plné obrátky, vybíráme krátké prací programy na nízké teploty a po krátkém prosušení prádlo dosušujeme v místnosti s bojlery (takže vlastně odpadním teplem). V případě hodně znečištěného prádla sáhneme po žlučovém mýdle, které spolehlivě odstraní všechny organické nečistoty.

Hosty prosíme, aby důsledně třídili odpad do dostupných nádob na plasty, papír, sklo, plechovky a bioodpad.

Při úklidu používáme ekologicky šetrné čistící prostředky česko-slovenské firmy Yellow&Blue. Jejich účinnost je srovnatelná s běžně dostupnými prostředky. Při uklízení se navíc řídíme pravidlem, že prostor musí být uklizený tak, abychom se ho sami neštítili užívat. Pod prostěradly tedy nejsou hromady vlasů a záchodové mísy jsou tak čisté, že se jich nebojíme dotknout i bez rukavic.

Jedinou nevýhodou výše uvedeného způsobu praní a čištění je, že ani prádlo, ani ostatní plochy nejsou nijak uměle parfémované. Při vstupu do pokoje Vás tedy nečeká vůně aviváže nebo čistících prostředků. V tomto ohledu prosíme o pochopení a vězte, že prostor, který přebíráte je opravdu čistý!

Navíc spočteme-li finance, které ušetříme za prací prášky, aviváže a vyvezené popelnice na směsný odpad plné recyklovatelných materiálů, můžeme se rozšoupnout při nákupu šetrnějších prostředků a ještě stále si dovolujeme tvrdit, že se nám pozornost věnovaná naší ekologické stopě vyplatí (a to nebereme v potaz dobrý pocit, který z toho všeho máme)!

Děkujeme Vám, že výběrem Javorky v tom vlastně jedete s námi a budeme moc rádi, pokud se staneme inspirací i pro ostatní.