?>

Přinášíme Vám přehled zábavy i oddechu, který nabízí v zimním období okolí Javorky našim oblíbeným hostům - dětem.

Za předpokladu, že je dostatek sněhu, lze sáňkovat a bobovat přímo v zahradě u Javorky nebo Apartmánů. A když je toho sněhu opravdu hodně, vznikají i sněhuláci, iglů, myší díry a prolézačky. Fantazii se meze nekladou!

Nejbližší a podle nás i nejbližší skiareál pro děti je 300 metrů vzdálený Velflink. Jedná se o rodinný skiareál s cenou jízdného 260 Kč za den nebo 290 Kč za 30 jízd. Případnou výuku zajistí Lyžařská škola Marian na malém vleku s pomalou pomou. Rodiče jistě uvítají, že na celý vlek je vidět z bufetu, kde se kromě svařáku a piva podávají i domácí polévky nebo palačinky. Samozřejmě nechybí ani párek v rohlíku. Na hromadách sněhu se zabaví i zatím nelyžující mladší sourozenci (navíc párek v rohlíku je stále v záloze). Další možností pro lyžování s dětmi je vzdálenější perninský areál Pod Nádražím nebo dětské centrum ve skiareálu Plešivec.

Trochu ve stínu sjezdového lyžování a snowboardu zůstávají běžky. Podle nás je to ale skvělá rodinná aktivita, při níž si užijete spoustu zábavy při pádech nebo sjezdech. A kdo je dostatečně zdatný, dojede až do 3 km vzdáleněho Občerstvení u Červené JámyChaloupka jakoby z pohádky vypadla a stejně tak pohádkové jsou i místní koláče, polévky nebo klobásy. Výhodou je, že zpět do Perninku už se jede jen z kopce!

Pokud si děti chtějí od sněhu trochu oddychnout nebo zrovna nepřeje počasí, nabízí se možnost navštívit okolní bazény. Nejbližším je Aquacentrum Agricola v Jáchymově. Radost udělá dětský bazén, tobogán nebo kneippův chodník. Do hodiny cesty jsou i německé aquaparky v Eibenstock nebo v Greifenstein. Radost udělá i naše sauna nastavená třeba jen na 55 stupňů.

Někdy je počasí vážně špatné, děti neúnavné a nápady na vnitřní aktivity dochází. V takovou chvíli je ideální poskytnout jim prostor v Perninské tělocvičně. Na hodinu se pronajímá za cenu 350 Kč a nabízí zázemí pro kolektivní sporty a hry.

Zážitkem pro starší děti může být návštěva našeho horského kina. To promítá každou sobotu od 18 hodin. Zda je na programu zrovna nějaká pohádka zjistíte na stránkách obce.