?>

3334993

Doporučit můžeme procházku v místním lesoparku. Ten vznikal ve 20. letech minulého století a společně se zoologickou zahradou tvořil prostor pro relaxaci obyvatel Perninku a jeho okolí. Díky grantům Evropské unie se podařilo celý lesopark zrekonstruovat a tak i dnes nabízí příjemné procházky ve stínu stromů, pohled na Pernink ze šnekového kopce a různé dřeviny, které nejsou typické pro Krušně hory.

7134351

Po červené turistické značce lze krátkou procházkou z Perninku dojít až k Dračím skalám. Jedná se o uskupení žulových skal, na jejichž vrcholky lze snadno vylézt. Prostředí skal potěší každou romantickou duši a ti, kteří romantice neholdují, mohou v jejich okolí nasbírat houby nebo si natrhat borůvky.

7513727

Další perninskou pozoruhodností je železniční viadukt, který dosahuje výšky až 20 metrů a je nejvýše položených viaduktem obdobného typu v ČR. Vystaven byl na konci 19. století a dodnes po něm jezdí vlaky z Karlových Varů do německého Johanngeorgenstadtu. Jeho okolí má sportovní minulost i současnost. Viadukt rozděluje dva perninské areály Pod nádražím a Nad nádražím a v minulosti se na skokanských můstcích vystavených přímo nad ním konalo například mistrovství Německa.