?>

Jakmile sníh sleze ze sjezdovek a běžeckých stop, otevře se dětem nové krušné království plné víl, lesních skřítků a houbových mužíčků. Věříme, že fantazie na vymýšlení aktivit s dětmi v lesích a na okolních loukách máte spoustu (a skřítčí domečky v lese nad apartmány jsou toho důkazem), ale přeci jen, trocha inspirace se někdy hodí. Na následujících řádcích naleznete tipy, kam s dětmi vyrazit na výlet když je krásně, ale i místa, kam zavítat ve chvílích, kdy byste psa na zahradu nevyhnali.
Ne jen v zimě je centrem okolního dění areál Plešivec. V letních měsících zde najdete perfektní lanové centrum jak pro malé děti, tak i pro ty odrostlejší. Pro ty úplně nejmenší je zde dětské hřiště s trampolínou, kolem kterého se sem tam projde koza nebo domácí divoké prase. Nedaleko vrcholu Plešivce začíná stezka Krušnohorských strašidel, kde na vás čeká osobní setkání s ručně vyřezávanou Marcebilou, Permoníkem nebo třeba Šrakakalem. Každá postava je doplněna příběhem a vlastní krušnohorskou historií.
 Jednou z věcí, kterou s dětmi nemůžete vynechat, je Ježíškova cesta na Božím Daru. Po vyzvednutí mapky v místním infocentru plní děti úkoly na jednotlivých zastaveních. A aby se nejednalo o teoretickou nudu, je cesta prošpikována prolézačkami a hřišťátky, dřevěnými sochami a samozřejmě, aby jeden hlady a žízní po cestě neumřel, v půlce se nachází bufet Krmelec. Tam se občerstvíte výbornou klobáskou nebo polévkou v chlebu. A kdo dojde až zpět na infocentrum, dostane za úspěšně vyplněnou mapku odměnu.
Podobný, leč krušnohorštější, koncept nabízí i stezka Děti dětem v Nejdku. Vlakem z Perninského nádraží dojedete až do Nejdku, kde si v hotelu Anna na náměstí můžete vyzvednout hrací kartu a nezbytnosti malého horníka (kladívko a majzlík). Stezka je pojata jako naučná a věnuje se místní historii, rostlinám, zvířatům i horninám. Stejně jako na Božím Daru nemine odměna toho, kdo vyplní správně hrací kartu.

Co se koupání týká, je třeba nasednout do auta a dojet buď do 15 km vzdáleného Johanngeorgenstadtu, kde se nachází přírodní koupaliště SchwefelbachPlatí se zde sice eurem, ale vstupné i ceny v bufetu jsou lidové. Koupaliště potěší jak malé návštěvníky hrátkami v potůčku, tak i ty větší, a to dlouhou klouzačkou nebo skákacím prknem. Pro milovníky divočiny doporučujeme 15 km vzdálené Odeřské jezero. Od parkoviště je třeba projít 1,5 km lesem, kde se nachází horské jezírko obklopené břízami, smrky a borovicemi. Začátkem léta jsou na jeho březích plantáže borůvek a s přicházejícím podzimem si můžete být jisti, že neodejdete bez houby.

A když počasí nepřeje, je čas na návštěvu podzemí. Tam je totiž teplota v zimě v létě konstantní, sluneční svit tam nikdo neočekává a voda po kotníky je vlastně zábavná. Pro děti od 10 let doporučujeme důl Mauritius v Abertamech. Při vstupu všichni návštěvníci nafasují helmu, plášť a holínky, což vybízí k zábavnému focení. Prohlídka trvá 45 - 60 minut, takže neomrzí a navíc se na jednom zastavení věnuje dětské práci v dole. Zkrátka ideální výlet pro postrašení ratolestí, jak by mohly dopadnout, kdyby se narodily o pár set let dříve.
​Pokud si děti chtějí od sněhu trochu oddychnout nebo zrovna nepřeje počasí, nabízí se možnost navštívit okolní bazény. Nejbližším je Aquacentrum Agricola v Jáchymově. Radost udělá dětský bazén, tobogán nebo kneippův chodník. Do hodiny cesty jsou i německé aquaparky v Eibenstock nebo v Greifenstein. Radost udělá i naše sauna nastavená třeba jen na 55 stupňů.