?>

6114966

Přímo v Perninku lze vyrazit na několik příjemných odpoledních procházek.

Více informací v samostatném článku.

3868135

Plešivec - Rozhledna a lanové centrum

Na vrcholu hory Plešivec (1028 m.n.m.) se nachází hned několik zajímavostí. Najdeme zde rozhlednu z roku 1895, z níž je vidět do dalekého okolí. Pod rozhlednou se nachází restaurace s vynikající kuchyní. V areálu je dále zbudované lanové centrum pro dospělé i děti, dětské hřiště a k vidění jsou i domácí zvířátka.

Více informací v samostatném článku.

4191790

Horní Blatná - rozhledna a NS Vlčí Jámy

Příjemnou procházkou z Perninku se můžete dostat do Horní Blatné, královského města, a dále až na Blatenský vrch (1043 m.n.m.). Krásná cesta vede po žluté stezce a z Horní Blatné dále po červené naučné stezce přes Vlčí jámy. Vlčí jámy jsou ojedinělou přírodní památkou, která vznikla na základě těžby cínu. Jedná se o hluboké propasti a v jedné z nich, v Ledové jámě, se drží celoročně sníh a led. Pomocí schodišť a zábradlí jsou obě tyto jámy přístupné veřejnosti. Naučná stezka končí na Blatenském vrchu, kde byla v roce 1913 vystavěna spolkem drážďanských turistů rozhledna. Ta nabízí výhled na okolní kopce a obce. Pod rozhlednou je celoročně otevřený bufet, který nabízí občerstvení cyklistům, turistům i běžkařům. Vyhlášené jsou hlavně místní klobásky. V případě, že se necítíte na tůru na rozhlednu, je přístupná i automobilem.

9962443

Skály Strašidla a Blatenský příkop

Rájem horolezců, turistů a houbařů je okolí Strašidel mezi Horní Blatnou a Potůčkami. Jedná se o seskupení odjištěných skal, k nimž lze dojít po hezké štěrkové cestě z Horní Blatné. Vrcholky skalek, kam lze dojít i pěšky, nabízí krásné výhledy do údolí. Pokud po cestě budete pokračovat a stáčet se směrem vpravo, dojdete až k Blatenskému vodními příkopu. Podél něj můžete ve stínu stromů dojít až do Horní Blatné. V parných letních dnech se člověk může při cestě ještě zchladit v blatenském rybníku.

5821533

Ježíškova cesta a božídarské rašeliniště

Boží Dar, bydliště Ježíška, je skvělým místem pro návštěvu s malými dětmi. Ty rády vyrazí na Ježíškovu cestu, kde každých 200 metrů dojdou k jedné z dřevěných budek. V nich je třeba plnit úkoly. Pokud na infocentru před započetím cesty vyzvednete odpovědní blok a v jednotlivých boudách zaznamenáte správné odpovědi, po dokončení cesty bude na Vaše ratolesti čekat v infocentru odměna. Aby dětem cesta rychleji utíkala, jsou podél ní rozmístěné dřevěné sochy a houpačky. Na oběd doporučujeme si zajít do Krmelce, který se nachází na křižovatce velkého a malého Ježíškovo okruhu (v místě, kde se malý odděluje). Mají zde výborné polévky v chlebu a nezapomenutelné koláče s domácí šlehačkou. Pro děti i dospělé je dále u Božího Daru naučná stezka rašeliništi. Trasa má asi 2 km a návštěvníci ji celou prochází po dřevěném chodníku. Obzvláště na podzim, kdy se nad blaty tvoří mlha, se jedná o nezapomenutelný zážitek. 

_5702039

Trail centrum Rabenberg

Konečně jsme se sebrali a vyrazili vyzkoušet single tracky v nedalekém Trail Center Rabenberg. Příjezd na místo zabere z Perninku bezmála 20 minut, na místě je potom prostorné parkoviště se zázemím (restaurace, toalety). Jednodenní vstupné vychází na 7 EUR na osobu a jsou to dobře investované peníze. 

Více informací v samostatném článku.

9696729

Nejdek a Tisovský vrch - pěšky, na kole a vlakem

Skvělý výlet pro rodiny s dětmi a všechny, kteří si chtějí trochu oddychnout. Díky spojení Nejdku a Perninku vlakem si můžete zvolit, zda stezku absolvujete z kopce dolů a vlakem zpět nebo si kopec raději šlápnete. Po cestě potkáte krásné scenérie a výhledy, křížovou cestu a rozhlednu, z níž je vidět daleko do nížin. 

Více v samostatném článku.

2405552

Důl Mauritius a občerstvení Červená Jáma

Přímo z Perninku vede červená turistická značka, námi velmi oblíbená. Přímo na ní se nachází nově otevřená štola Mauricius, kterou doporučujeme navštívit! A až vám ve štole vyhládne, stavte se cestou zpět v originálním bistru Červená Jáma.

Více info v samostatném článku.

854074

Bývalý důl Rolava - Sauersack

Jeden z nejhezčích výletů, který můžete z Perninku podniknout. Po cestě uvidíte krásné údolí v okolí řeky Rolavy, které Vás dovede na rozlehlé louky, kde kdysi bývaly vesnice. Projedete chráněnými rašeliništi a výlet si můžete obohatit o exkurs do historie ve staré továrně na zpracování cínu ukryté v lesích.

Více informací v samostatném článku.